Fleadh Cheoil na hÉireann 2022

An Muileann gCearr

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st April Macaulay, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK 2nd Andrea Carroll, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, An Clár 3rd Faolan Rogers, Madison, Wisconsin, US

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Laoise NÍ Chinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann 2nd Róisín O’Connor, CCÉ, Beaumont, Átha Cliath 3rd Hayley Holly, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Maebh McGlinchey, CCÉ, Fintona, Tír Eoghain
2nd Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh Baile ‘n Chollaigh, Corcaigh 3rd Freeja Nolan, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Sarah O’Gorman, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge 2nd Sinéad McKenna, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain 3rd Jason McGuinness, CCÉ, Tireragh, Sligeach

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Seán Angland, CCÉ, Glenflesk, Ciarraí
2nd Aodhán O’Donnell, CCÉ, Ros Liath, Fear Manach 3rd Eoin Foley, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Michael Healy, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí 2nd Fionn Connolly, CCÉ, Portarlington, Laois 3rd Eimear Clancy, CCÉ, Croisín, An Clár

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Aoibhinn Ni Loinsigh, CCÉ, John Dungan, Longford
2nd Jack Condon, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Láirge 3rd Daithi Waters, CCÉ, Cavan Town, An Chabhán

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Keelan Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann 2nd Aaron Glancy, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach
3rd Noel Stapleton, CCÉ, Craobh Seán Ryan, Cill Chabháin, Laois

1|Page

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Oisín Ó Conchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh 2nd Sophie Ní Áinle, CCÉ, Fred Finn, Sligeach 3rd Méabh Dunne, CCÉ, Spink, Laois

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Anna Ní Chathmhaoil, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán 2nd Cadhla Tohill, CCÉ, Céide, Ard Mhacha
3rd Colleen Angland, CCÉ, Glenflesk, Ciarraí

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Molly Pittendrigh, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 2nd Conor McDonagh, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach 3rd Megan Teague, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Barry Conaty, CCÉ, NYAH, An Chabhán 2nd Tommaso Torniell, Italy, IT
3rd Emily Ní Chatháin, CCÉ, Ail Finn, Ros Comáin

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Muireann Ní Aoláin, CCÉ, Admiral Brown, Maigh Eo 2nd Maria Ni Mhaidin, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann 3rd Ciarán MacDonncha, CCÉ, Tlachtga, An Mhí

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Sarah Murphy, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí
2nd Hannah Pittendrigh, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 3rd Kate Roche, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Molly Pittendrigh, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 2nd Iarla McMahon, CCÉ, An Bonnan Buí, Ard Mhacha 3rd Síofra Ní Mhóráin, CCÉ, Craobh Seán Treacy, Átha Cliath

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Máire Ní Bhraonáin, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí 2nd Aindréas Ó Broin, CCÉ, Ballinamore, Liatroma
3rd Evan Gloeckner, CCÉ, Cathair Phort Láirge, Port Láirge

2|Page

5A Cairdín Pianó / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Clara Ní Choileáin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 2nd Shia Mcguire, CCÉ, St Wilfrids, Northern Region, UK
3rd Eilís Seymour, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

5B Cairdín Pianó / Piano Accordion (12-15)

1st Myles Macaulay, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK 2nd Orla Bruce, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK
3rd Ciarán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

5C Cairdín Pianó / Piano Accordion (15-18)

1st Cormac McColgan, CCÉ, Seamus Mac Giolla Bhríde, Dún na nGall 2nd Áine Ní Shíocháin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 3rd Odhrán Keown, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

5D Cairdín Pianó / Piano Accordion (O18)

1st Shauneen Maguire, CCÉ, Derrylin, Fear Manach
2nd Alex Morgan, CCÉ, East London, London & Southern, UK 3rd Gareth Dempsey, CCÉ, Ballynacargy, Westmeath

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Sophie Ní Áinle, CCÉ, Fred Finn, Sligeach
2nd Déithin Ní Ghealbháin, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge 3rd Mary Walsh, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Aisling Ní Mhiacháin, CCÉ, Cill Dhéagláin, An Mhí
2nd Máire Ní Fhloinn, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach 3rd Conall D’Arcy, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Rachel Mahony, CCÉ, Croisín, An Clár
2nd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimnigh 3rd Erin Whitley, CCÉ, Irvinestown, Tír Eoghain

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Aidan Quigney, CCÉ, Croisín, An Clár
2nd Donagh McElligott, CCÉ, The Boathouse, Wicklow 3rd Chloe McGrath, CCÉ, Cleary Coyne, Maigh Eo

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Páidí Ó Blacúil, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 2nd Seamus McClean, CCÉ, Ards, An Dún
3rd Eoghan McGovern, CCÉ, Cavan Town, An Chabhán

3|Page

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Muireannn Meade, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann
2nd Tove Byers, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 3rd Niamh Landale, CCÉ, Beaumont, Átha Cliath

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Sorcha Ní Scolaí, CCÉ, Beaumont, Átha Cliath 2nd Iarla McMahon, CCÉ, An Bonnan Buí, Ard Mhacha 3rd Fearghus Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

7D Píb Uilleann / Uilleann Pipes (O18)

1st Peter McKenna, CCÉ, Clogher Valley, Tír Eoghain
2nd Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 3rd Méabh Ní Dhómhnaill, CCÉ, Dún Geanainn, Tír Eoghain

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Ryan Martin, CCÉ, Dhún Dealgan, Louth
2nd Ava Egan, CCÉ, Belclare, Gaillimh
3rd Blaithín Ní Choileáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Nell Kettle, CCÉ, Port Laoise, Laois
2nd Ríoghnach McKinney, CCÉ, Céide, Ard Mhacha 3rd Saoirse Moran, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Hannah Lyons, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 2nd Caitríona Seoighe, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 3rd Aoibhe Kettle, CCÉ, Craobh Seán Ryan, Cill Chabháin, Laois

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st Emma Benson, CCÉ, An Céideadh, Ros Comáin 2nd Éilís Ní Néadáin, CCÉ, Baile Sligeach, Sligeach 3rd Naoise Ní Bharóid, CCÉ, Cill Shléibhe, Tiobraid Árann

9A Orgán Béil / Mouth Organ (Faoi 12)

1st Naoise MacSiúrtán, CCÉ, Garrai Eóin,, Luimneach 2nd DJ Mac Gerailt, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann 3rd Caitlin Bishop, CCÉ, St. Louis Irish Arts, Missouri, US

9B Orgán Béil / Mouth Organ (12-15)

1st Lia Ní Shúirtáin, CCÉ, Garrai Eóin, Luimneach 2nd Oran Lennon, CCÉ, Lios Breac-Longfort, Longford 3rd Orla Fogarty, CCÉ, St. Louis Irish Arts, Missouri, US

4|Page

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st Sadhbh Ní Shúirtáin, CCÉ, Garraí Eóin, Luimneach 2nd Brianna Brown, CCÉ, St. Louis Irish Arts, Missouri, US 3rd Aodhán O’Coileáin, CCÉ, Dr. Galligan, An Chabhán

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st Liam Mac Thomais, CCÉ, Ros Cré, Tiobraid Árann 2nd Kevin McCarthy, CCÉ, Tlachtga, An Mhí
3rd John Horkan, CCÉ, Michael Davitt, Maigh Eo

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Oisín McGrath, CCÉ, Phil Rooney, Dún na nGall 2nd Colm Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
3rd Conor O’Miacháin, CCÉ, Cill Dhéagláin, An Mhí

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Rían Mac Cárthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Clodagh Crowley, CCÉ, Lackagh, Gaillimh
3rd Niamh Ní Sheasnáin, CCÉ, Cluain Chreadhail, Luimneach

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Bobby Mac Cathmhaoil, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán 2nd Sinéad Johnston, CCÉ, South Sligo, Sligeach
3rd Eoin Ó Tornóir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st Thomas Aherne, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Láirge 2nd Jack Fitzpatrick, CCÉ, Craobh Naomh Choca, Cill Dara
3rd Emmet Greaney, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Colm Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Alex Donnellan, CCÉ, Tuam, Gaillimh
3rd Cormac Ó Loinsigh, CCÉ, John Dungan, Longford

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Martin Woods, CCÉ, Michael Davitt, Maigh Eo 2nd Billy Cunningham, CCÉ, Bannow, Loch Garman 3rd Darragh Ó Mathúna, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Bobby Mac Cathmhaoil, CCÉ, Aughnamullen, Muineachán 2nd Enda Dooley, CCÉ, Dhún Dealgan, Louth
3rd Cathal Joyce, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

5|Page

11D Maindilín / Mandolin (O18)

1st Tiarnan O’Connell, CCÉ, Craobh Phiarais Ui Ghreagain, Átha Cliath 2nd Paul Mullane, CCÉ, Cr. Na Coradh, An Clár
3rd Thomas Aherne, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Láirge

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Shia Mcguire, CCÉ, St Wilfrids, Northern Region, UK 2nd Seán Angland, CCÉ, Glenflesk, Ciarraí
3rd Shea Magee, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Gracie Cunningham, CCÉ, Bannow, Loch Garman
2nd Eimear Lernihan, CCÉ, Inisdíomáin, An Clár
3rd Clodagh Ní Chathaláin, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Grace Angland, CCÉ, Glenflesk, Ciarraí 2nd Éabha McInerney, CCÉ, An Tulach, An Clar 3rd Aine Nic Ruaírí, CCÉ, An Ómaigh, Tír Eoghain

12D Pianó / Piano (O18)

1st Barry Conaty, CCÉ, NYAH, An Chabhán
2nd Calum McGregor, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK 3rd Min Allen, CCÉ, Bannow, Loch Garman

13A Mileoidean / Melodeon (Faoi 12)

1st Niall Fitzgerald, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann 2nd Fiadhhna Leamy, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí
3rd Jack Higgins, CCÉ, Camross, Laois

13B Mileoidean / Melodeon (12-15)

1st Michael Healy, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí
2nd Jack Purcell, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí 3rd John Elwood, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

13C Mileoidean / Melodeon (15-18)

1st Aron Moore, CCÉ, Cn na bPíobairí Uilleann, Átha Cliath
2nd Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge 3rd Joseph Mannion, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge

13D Mileoidean / Melodeon (O18)

1st Liam Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár
2nd Iona Ritchie, CCÉ, Cathair Phort Láirge, Port Láirge 3rd John Larkin, CCÉ, Loughrea, Gaillimh

6|Page

14A Rogha Gléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Ciarán MacDonncha, CCÉ, Tlachtga, An Mhí
2nd Ben O’Gorman, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge 3rd Niall Fitzgerald, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

14B Rogha Gléas / Miscellaneous (12-15)

1st Jack Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann 2nd Sean Kinsella, CCÉ, Biorra, Uíbh Fhailí
3rd Kate Roche, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár

14C Rogha Gléas / Miscellaneous (15-18)

1st Emma Nic Gearailt, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann 2nd Diarmuid Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh 3rd Catriona Lagan, CCÉ, Newbridge, Doire

14D Rogha Gléas / Miscellaneous (O18)

1st Sarah O’Gorman, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge 2nd Fionn Ó hAnluain, CCÉ, Chronáin, Corcaigh
3rd Jack Fitzpatrick, CCÉ, Craobh Naomh Choca, Cill Dara

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Rachel Treacy, CCÉ, Belclare, Gaillimh
2nd Shea Magee, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún 3rd Anna Dunleavy, CCÉ, Ballynacargy, Westmeath

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Gracie Cunningham, CCÉ, Bannow, Loch Garman
2nd Jack Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann 3rd Clodagh Ní Chathaláin, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Eabha McInerney, CCÉ, An Tulach, An Clár
2nd Bláithin Ní Mhaonaile, CCÉ, Ros Liath, Fear Manach 3rd Breandán O’Sullivan, CCÉ, Céide, Ard Mhacha

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Ryan Ward, CCÉ, Killoran-Clancy-Whelan, NY, US 2nd Kevin Elam, CCÉ, O’Neill-Malcolm, MD, US 3rd Aidan Quigney, CCÉ, Croisín, An Clár

16A Bodhrán (Faoi 12)

1st Conor Ó Miacháin, CCÉ, Cill Dhéagláin, An Mhí 2nd Sean Mac Craith, CCÉ, Coleman, Sligeach 3rd Eoghan Óg Galvin, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí

7|Page

16B Bodhrán (12-15)

1st Taidhg Ó Daltúin, CCÉ, Port Laoise, Laois
2nd Darragh Keown, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún 3rd Thomas Wrafter, CCÉ, Castletown Geoghegan, Westmeath

16C Bodhrán (15-18)

1st Seán Ó Deiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Nadine Ní Ghabhann, CCÉ, Joe Callaghan, Longford 3rd Joseph Mannion, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge

16D Bodhrán (O18)

1st Dáire Smith, CCÉ, Cavan Town, An Chabhán 2nd Mark Bracken, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí 3rd Matthew Hurrell O’Connor, CCÉ, Bray, Átha Cliath

17A Drumaí Céilí / Céilí Drums (Faoi 12)

1st Colm Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Conor Ó Miacháin, CCÉ, Cill Dhéagláin, An Mhí 3rd Charlie McGinley, CCÉ, Fintona, Tír Eoghain

17B Drumaí Céilí / Céilí Drums (12-15)

1st Rían Mac Cárthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh 2nd Eimear McCabe, CCÉ, Cavan Town, An Chabhán 3rd Noel de Faoite, CCÉ, Fred Finn, Sligeach

17C Drumaí Céilí / Céilí Drums (15-18)

1st Oisín Reilly, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán 2nd Nadine Ní Ghabhann, CCÉ, Joe Callaghan, Longford 3rd Seán Ó Deiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

17D Drumaí Céilí / Céilí Drums (O18)

1st Mark Vesey, CCÉ, Spink, Laois
2nd Clíodhna O’Keeffe, CCÉ, Doora-Barefield, An Clár 3rd Rían Ó Síoradáin, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Aoife Farren, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, An Clár
2nd April Macaulay, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK 3rd Blaithín Ní Choileáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Eimear McGeary, CCÉ, Céide, Ard Mhacha
2nd Claire Vanorny, St. Paul, Minnesota, US
3rd Laoise Ní Chinnéide, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann

8|Page

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Lucia Ní Mhurchú, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 2nd Margaret Kepler, CCÉ, Pittsburgh, PA, US
3rd Eve Donohoe, CCÉ, Bannow, Loch Garman

18D Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (O18)

1st Una McGlinchey, CCÉ, Fintona, Tír Eoghain

2nd Leah Ní Mhurchú, CCÉ, Chronáin, Corcaigh 3rd Dúlra Ní Áinle, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach

19A Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (Faoi 12)

1st Páidí Ó Blacúil, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 2nd Eoghan Mc Govern, CCÉ, Cavan Town, An Chabhán
3rd Anam Khan, CCÉ, Scoil Acla, Maigh Eo

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Daniel Aylward, CCÉ, Spink, Laois
2nd Tove Byers, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 3rd Seán Micheál Ó Roideacháin, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí

19C Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (15-18)

1st Tess McDonnell, CCÉ, Dún Geanainn, Tír Eoghain 2nd Mark Ó Dúnshléibhe, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach 3rd Sorcha Ní Scolaí, CCÉ, Beaumont, Átha Cliath

19D Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (O18)

1st Alain Ó Cearúil, CCÉ, Port Laoise, Laois
2nd Ryan Behnke, St. Paul, Minnesota, US
3rd Micheál Mac Giobúin, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Oisín Ó Conchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh 2nd Evelyn Gilbane, CCÉ, Bannow, Loch Garman 3rd Polly Nolan, CCÉ, Camross, Laois

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Eilís Ní Ghoílín, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach 2nd Cadhla Tohill, CCÉ, Céide, Ard Mhacha
3rd Eve Crotty, CCÉ, Cathair Phort Láirge, Port Láirge

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Brendan O’Reilly, CCÉ, Mullahoran, An Chabhán 2nd Ruairí Griffin, CCÉ, Dr. Galligan, An Chabhán
3rd Molly Pittendrigh, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo

9|Page

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st Donnchadh Mac Aodha, CCÉ, Dhún Dealgan, Louth 2nd Luke Maher, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí
3rd Patrick Egan, CCÉ, Belclare, Gaillimh

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Liam Óg Ó Deagh, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge
2nd Páidí Ó Blacúil, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 3rd Lauren Kelly, CCÉ, Brosna, Uíbh Fhailí

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st James Lambert, CCÉ, Wicklow Miners, Wicklow
2nd Hannah Pittendrigh, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 3rd Liam Ryan, CCÉ, Coleman-O’Grady, NY, US

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Ruairí Griffin, CCÉ, Dr. Galligan, An Chabhán
2nd Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh Baile ‘n Chollaigh, Corcaigh 3rd Eve Donohoe, CCÉ, Bannow, Loch Garman

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Grainne Ní Mhuineog, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí 2nd Saoirse Ní Chéileachair, CCÉ, Ballinamore, Liatroma 3rd Anthony Cahill, Dallas, TX, Texas, US

22A Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Ryan Martin, CCÉ, Dhún Dealgan, Louth
2nd Raighnaid Ní Ghríofa, CCÉ, Clarecastle/Ballyea, An Clár 3rd Kayla Martin, CCÉ, Dhún Dealgan, Louth

22B Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (12-15)

1st Ríoghnach McKinney, CCÉ, Céide, Ard Mhacha 2nd Nell Kettle, CCÉ, Port Laoise, Laois
3rd Saoirse Moran, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo

22C Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (15-18)

1st Larissa Fleck, CCÉ, Baile an Chaistil, Aontroim 2nd Hannah Lyons, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 3rd Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

22D Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (O18)

1st Éilís Ní Néadáin, CCÉ, Baile Sligeach, Sligeach 2nd Hannah Nic Eindrí, CCÉ, Dún Dealgan, Muineachán 3rd Cáit Ní Ghabháin, CCÉ, Fred Finn, Sligeach

10 | P a g e

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Aishling White, Ríanagh Murphy, CCÉ, An Tulach, An Clar
2nd Hannah Meegan, Liam Óg Murray, CCÉ, Fintona, Tír Eoghain
3rd Caoilinn Morrow, Eabha Morrow, CCÉ, Cn na bPíobairí Uilleann, Átha Cliath

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Niamh Landale, Róisín O’Connor, CCÉ, Beaumont, Átha Cliath
2nd Edel Conway, Nell Kettle, CCÉ, Port Laoise/Clonaslee, Laois
3rd Cáit Ní Rúfáin, Tove Byers, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st John Munday, Rian McCarthy, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Aoife Johnston, Conor McDonagh, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach
3rd Art Ó Mearáin, Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh Baile ‘n Chollaigh, Corcaigh

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Ellen O’Gorman, Joseph Mannion, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge 2nd Mairéad Ní Mhistéil, Maria Ní Mhistéil, CCÉ, Loup, Doire
3rd Naoise Kettle, Senan Shorthall, CCÉ, Craobh Seán Ryan /Cam Ros, Laois

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Clodagh Ní Dhrisceoil, Colm Ó Duinnshléibhe, Concobhar Ó Murchú, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh 2nd Emma Sinéad Ní Choileáin, Orlaith Ní hInse, Páidí Ó Blacúil, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach
3rd Emily Feery Quinn, Erin Finnerty, Rachel Kelly, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Conor Mac an Bháird, Marcus Ó Murchú, Tove Byers, CCÉ, Caisleán Uí Chonaill/Athán/B.Ior., Luimneach 2nd Cadhla Tohill, Eimear McGeary, Ríoghnach McKinney, CCÉ, Céide, Ard Mhacha
3rd Billy Cunningham, Florence Donohoe, Gracie Cunningham, CCÉ, Bannow, Loch Garman

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Caoilfhionn Ní Scolaí, James Landale, Sorcha Ní Scolaí, CCÉ, Beaumont, Átha Cliath
2nd Áine Fox, Aodhán Hughes, Cathal Walsh, CCÉ, Caislean a’ Bharraigh, Maigh Eo
3rd Cillian Ó Cathasaigh, Meadhbh Ní Chathasaigh, Róisín Ní Mhurchú, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh Baile ‘n Chollaigh, Corcaigh

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Aoibhin Morgan, Lucia Morgan, Oisin Bradley, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún
2nd Conchobhor Mac Donnacha, Rían Ó Síoradáin, Sinead Níc Eoin, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach 3rd David Scott, Ellen Scott, Maeve Scott, CCÉ, Camross, Laois

25A Bannaí Céilí / Céilí Band (Faoi 12)

1st Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Crossfield Ceili Band, CCÉ, Chronáin, Corcaigh 3rd Drumconnis Céili Band, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

11 | P a g e

25B Bannaí Céilí / Céilí Band (12-15)

1st Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Lackagh Ceilí Band, CCÉ, Lackagh, Gaillimh 3rd Glengeen Céili Band, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

25C Bannaí Céilí / Céilí Band (15-18)

1st The Forge Céili Band, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain 2nd Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
3rd Teach Solais, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

25D Bannaí Céilí / Céilí Band (O18)

1st Taobh Na Mara, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge 2nd The Grange, CCÉ, Camross, Laois
3rd Glor na dTonn Ceilí Band, CCÉ, Scoil Acla, Maigh Eo

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Cnoc Dua Grúpa Cheoil, CCÉ, Lackagh, Gaillimh 2nd Rolling Waves, CCÉ, Caislean a’Bharraigh, Maigh Eo 3rd Ceoltóirí Chronáin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Carraig Mór Grúpa Cheoil, CCÉ, Lackagh, Gaillimh 2nd Burren, CCÉ, Cora Finne, An Clár
3rd Ceoltoiri Corradinna, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st Cois Trá Bán, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh 2nd Shannaragh, CCÉ, Dromore, Tír Eoghain
3rd Carraig Mór Grúpa Cheoil, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st Tigh na Coille, CCÉ, Cr na Coradh, An Clár 2nd Ceoltóirí Rinn na Mara, Dublin, Átha Cliath 3rd Lios Árd Grúpa Cheoil, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

27F Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Bands (Faoi 18)

1st K & S Accordion Band, Balrath, An Mhí

27D Bannaí Máirseála, Cairdín / Accordion Marching Bands (O18)

1st __________________________________________ 2nd __________________________________________ 3rd __________________________________________

12 | P a g e

28F Bannaí Máirseála, Feadóg Mhór / Flute Marching Bands (Faoi 18)

1st __________________________________________ 2nd __________________________________________ 3rd __________________________________________

28D Bannaí Máirseála, Feadóg Mhór / Flute Marching Bands (O18)

1st Maghery Fife & Drum, , Dún na nGall

29F Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Bands (Faoi 18)

1st __________________________________________ 2nd __________________________________________ 3rd __________________________________________

29D Bannaí Máirseála, Rogha Ghléas / Miscellaneous Marching Bands (O18)

1st Mullingar Town Band, CCÉ, Mullingar, Westmeath

30E Bannaí Máirseála, Píb / Pipe Marching Bands (Aon Aois/Any Age)

1st __________________________________________ 2nd __________________________________________ 3rd __________________________________________

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (Faoi 12)

1st Sara Ní Chonaill, CCÉ, Trim CCE, An Mhí
2nd Labhraín Ní Thofa, CCÉ, Coleman-O’Grady, NY, US 3rd Aoife Shannon, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (12-15)

1st Clíona Ní Dhuarchain, CCÉ, Tlachtga, An Mhí
2nd Grace Ní hIfearnáin, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí 3rd Catherine Hodes, CCÉ, St. Louis Irish Arts, Missouri, US

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (15-18)

1st Damhnait Ní Fhátharta, CCÉ, Moycullen, Gaillimh 2nd Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh 3rd Sadhbh Ní Shúirtáin, CCÉ, Garraí Eóin, Luimneach

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (O18)

1st Clíona Ní Ghallachóir, CCÉ, Chloich Ceannfhaola, Dún na nGall 2nd Caitriona Ní Thiarnáin, CCÉ, Scoil Acla, Maigh Eo
3rd Caoimhe Craddock, CCÉ, Caiseal Mumhan, Tiobraid Árann

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (Faoi 12)

1st Conal Mac Duarcáin, CCÉ, Tlachtga, An Mhí
2nd Tommy Ó Deargáin, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí 3rd Liam Óg Ó Deagh, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge

13 | P a g e

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (12-15)

1st Fionn Mac Duarcáin, CCÉ, Tlachtga, An Mhí 2nd Seán Ó Suilleabáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh 3rd Liam O Ceallaigh, An Cheathru Rua, Gaillimh

32C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (15-18)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge 2nd Dubhalta Mac Murchadha, CCÉ, Craobh Na gComarach, Port Láirge

32D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (O18)

1st Piaras O’Lorcain, Crossmaglen, Armagh, Ard Mhacha 2nd Ryan Mac Craith, CCÉ, Baile Uí Choimín, Tiobraid Árann 3rd Joseph Twomey, London, UK

33A English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Éabha Ní Dhraighneáin, CCÉ, Sráid a’ Mhuilinn, Corcaigh 2nd Milah Reilly, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán 3rd Sáerlaith Ní Aoláin, CCÉ, Cill Aichidh, Uíbh Fhailí

33B English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Laura Scott, CCÉ, Camross, Laois
2nd Cáit Ní Chonchúir, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach 3rd Roisin Wall, CCÉ, Bannow, Loch Garman

33C English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Cathleen Garland, CCÉ, Caisléan Nua, An Dún
2nd Eire Ni Fhaolain, CCÉ, Tuaisceart Loch Garman, Loch Garman 3rd Caitlin Ní Mhuineog, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí

33D English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Cáit Ní Bhaoghill, CCÉ, Corcaghan, Muineachán 2nd Sorcha Ní Chorcoráin, CCÉ, Doora-Barefield, An Clár 3rd Lily Keaney, CCÉ, Belleek, Fear Manach

34A English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (Faoi 12)

1st Cormac Cotter, CCÉ, Leamington Spa, Midland Region, UK 2nd Dara Ó Cinnéide, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí
3rd Rory Magee, CCÉ, Rinn Mhic Giolla Rua, An Dún

34B English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (12-15)

1st Chulainn Ó Faolain, CCÉ, Tuaisceart Loch Garman, Loch Garman 2nd Mairtin Ó Ceilleachair, CCÉ, Cill Aichidh, Uíbh Fhailí
3rd Pádraig Ó Maoláin, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

14 | P a g e

34C English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (15-18)

1st Cormac Byrne, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár 2nd Cillian Cullen, CCÉ, Bannow, Loch Garman 3rd Liam Clancy, CCÉ, Croisín, An Clár

34D English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (O18)

1st Vincent Crowley, Glenbanoo Lower, Bantry, Co Cork, Corcaigh 2nd Luke Maher, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí
3rd Niall Wall, CCÉ, Enniscorthy, Loch Garman

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Lucy Twomey, CCÉ, Cr na Coradh, An Clár
2nd Lucy Carroll, CCÉ, Fred Finn, Sligeach
3rd Grace Walsh, CCÉ, Ballydonoghue Lisselton, Ciarraí

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Eimear Clancy, CCÉ, Croisín, An Clár 2nd Fintan Kelly, CCÉ, Rafferty-Madden, NJ, US 3rd Clodagh Crowley, CCÉ, Lackagh, Gaillimh

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Kellianne Ní Frinnseach, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh
2nd Iarlaith MacArtáin, CCÉ, Craobh Seán Treacy, Átha Cliath 3rd Sean Ó Donnchadha, CCÉ, Craobh Loch Garman, Loch Garman

35D Feadaíl / Whistling (O18)

1st Liam Jones, CCÉ, Clochliath, Clár
2nd Grainne Ní Mhuineog, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí 3rd Phil Westwell, CCÉ, Johnny Doherty, Scotland, UK

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st Ava Egan, CCÉ, Belclare, Gaillimh
2nd Tim Howard, CCÉ, Cr na Coradh, An Clár
3rd Eliana Harkey, CCÉ, St. Louis Irish Arts, Missouri, US

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st Caoimhe Shannon, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár 2nd Eimear Clancy, CCÉ, Cr na hInse, An Clár
3rd Gwen Harkey, CCÉ, St. Louis Irish Arts, Missouri, US

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Cillian Cullen, CCÉ, Bannow, Loch Garman 2nd Rόise Ni Mhurchú, CCÉ, Baile na gCailleach, Doire 3rd Catherine Cullen, CCÉ, Drumsna, Liatroma

15 | P a g e

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Liam Jones, CCÉ, Clochliath, An Clár
2nd Patrick Egan, CCÉ, Belclare, Gaillimh
3rd Marianne McAleer, CCÉ, Amairgin the Gael, Midland Region, UK

37E Amhráin Nuacheaptha, Gaeilge / Newly Composed Songs in Irish (Aon Aois/Any

Age)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh
2nd Eire Ni Fhaolain, CCÉ, Tuaisceart Loch Garman, Loch Garman
3rd Diarmaid Ó hEachthigheirn, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh

38E Newly Composed Songs in English / Amhráin Nuacheaptha, Béarla (Aon Aois/Any

Age)

1st Terry Cowan, CCÉ, Caisléan Nua, An Dún
2nd Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh 3rd Jim McElhone, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK

39E Píosaí Ceoil Nuacheaptha / Newly Composed Tunes (Aon Aois/Any Age)

1st Laoise Ní Chinnéide T, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann 2nd Polly Nolan, CCÉ, Camross, Laois
3rd Darren Culliney, CCÉ, Joe Callaghan, Longford

40A Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (Faoi 12)

1st Cailiní Cora Droma Ruisc, CCÉ, Drumsna, Liatroma 2nd Mullahoran, CCÉ, Mullahoran, An Chabhán 3rd Cúl na Carraig, CCÉ, Ráithín an Uisce, Laois

40B Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (12-15)

1st Aisling Kiernan, Emily Traynor, Emma Stapleton, Isabel Delaney, Kate Sheridan, Keira Gorman, Niamh Keogh, Roisin White, CCÉ, Port Laoise, Laois
2nd Ava Galvin, Eliza O’Sullivan, Ella Clifford, Grace Murphy, Katy Galvin, Laragh Egan, Maeve Courtney, Sally Ann O’Connell, CCÉ, Barr na Sráide,, Ciarraí
3rd Anna Enlgish, Avril Langton, Caoimhe Leahy, Cara Cullinan, Jennifer Langton, Kate Walsh, Mia Keague, Sarah Brophy, CCÉ, Caisleán Nua (Caoimhes Team), Tiobraid Árann-

40C Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (15-18)

1st Amy O’Dwyer, Caoimhe Leahy, Ellie McNamara, Jessica Davis, Clara English, Megan Davis, Niamh O’Connor, Orlaith Dalton, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann
2nd Foireann Elaine, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí
3rd Aisling Mills, Alison Dalton, Aoife Gorman, Emma Killeen, Hannah Guinan, Emma Stapleton, Kate Sheridan Subs. Kirsten White, Jane Foley, Keira Gorman, CCÉ, Port Laoise, Laois

40D Rince Céilí Ochtair, Mná / 8-Hand Céilí Dancing, Ladies (O18)

1st Fioreann Sarah, Birr, Uíbh Fhailí
2nd Amy O’Dwyer, Caelainn McGrath, Chloe Hennebry, Eimear O’Connor, Emma Wyse, Meabh Houlihan, Megan Davis, Veronica McNamara, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann
3rd Ailbhe Gallagher, Áine Brosnan, Aislinn O’Donovan, Ciara Moynihan, Erin Holland, Kate Lawlor, Orla Spillane, Shola Koschan, CCÉ, Cill Áirne, Spa,, Ciarraí

16 | P a g e

41A Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (Faoi 12)

1st Eabha Sleator, Ella O’Neill, Emma Barrett, Jack Twomey, Niall Barrett, Brian Crowley, Sarah Barrett, Sinead Allen, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh
2nd Rinceoirí Cú Chulainn, CCÉ, Cú Chulainn, Louth

41B Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (12-15)

1st Aoibhe Burke, Eimear Ní hAllacháin, Jack Commins, Lucy McCabe, Noah Commins, Riain Hallahan, Saoirse Dalton, Stephen Coffey, Sliabh gCua, Port Láirge

41C Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (15-18)

1st Admiral Brown, CCÉ, Admiral Brown, Maigh Eo

41D Rince Céilí Ochtair, Measctha / 8-Hand Céilí Dancing, Mixed (O18)

1st Áine Ní Nualláin, Aoife de Búrca, Ellie Nic Gabhann, Labhrás Ó Tuathaigh, Niamh de Búrca, Seamus Ó Chongaile, Seamus Ó Súilleabháin, Seán Ó Droichead, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach
2nd Rinceoirí Cú Chulainn, CCÉ, Cú Chulainn, Louth
3rd St Joseph’s Dancers, Omagh, Tír Eoghain

42A Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (Faoi 12)

1st Anna Keating, Anna Walsh, Emma Cullinan, Lauren Treahy, CCÉ, Caisleán Nua (Annas Team), Tiobraid Árann
2nd Foirne Rince Mhuineacháin, Emyvale, Muineachán
3rd Foireann Fiadhna, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí

42B Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (12-15)

1st Grace Carrigann Smyth, Lucy Condon, Sarah Brophy, Sarah Foley, CCÉ, Caisleán Nua (Hannahs Team), Tiobraid Árann
2nd Ní Bhoghaibh, CCÉ, Port Laoise, Laois
3rd Cailiní Cora Droma Ruisc Dancers, CCÉ, Drumsna, Liatroma

42C Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (15-18)

1st Foireann Ciara, CCÉ, Baile Buí, Uíbh Fhailí
2nd Amy O’Dwyer, Caoimhe Leahy, Ellie McNamara, Orlaith Dalton, CCÉ, Caisleán Nua (Amy’s Team), Tiobraid Árann
3rd Grace Walsh, Ava Houlihan, Nicole Sheridan, Sally Houlihan, Villerstown, Port Láirge

42D Rince Céilí Ceathrair, Mná / 4-Hand Céilí Dancing, Ladies (O18)

1st Mullingar, CCÉ, Mullingar, Westmeath
2nd Áine Ní Nualláin, Mya Bridgeman, Ella Nic an Bhaird, Niamh de Búrca, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach
3rd Amy O’Dwyer, Caelainn McGrath, Aoife Leahy, Meabh Houlihan, CCÉ, Caisleán Nua, Tiobraid Árann

17 | P a g e

43A Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (Faoi 12)

1st Evan Corpez, Moya Grey, Rachel Delahunty, Sean Giles, Clonmore, Tiobraid Árann 2nd Eila O’Neill, Emma Barrett, Brian Crowley, Niall Barrett, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh 3rd Mullahoran, CCÉ, Mullahoran, An Chabhán

43B Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (12-15)

1st Mullahoran, CCÉ, Mullahoran, An Chabhán
2nd Carol Noonan, JR Corpez, Orflaith Bergin, VJ Corpez, Clonmore, Tiobraid Árann 3rd Admiral Brown, CCÉ, Admiral Brown, Maigh Eo

43C Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (15-18)

1st Aoife de Búrca, Jake Ó Bhroin, Mya Nic an Droichead, Séamus Ó Súilleabháin, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach
2nd Foirne Rince Mhuineacháin, Emyvale, Muineachán
3rd Admiral Brown, CCÉ, Admiral Brown, Maigh Eo

43D Rince Céilí Ceathrair, Measctha / 4-Hand Céilí Dancing, Mixed (O18)

1st Áine Ní Nualláin, Labhrás Ó Tuathaigh, Niamh de Búrca, Seán Ó Droichead, CCÉ, Ardacha/Carraigchiarraí, Luimneach
2nd Rinceoirí Cú Chulainn, CCÉ, Cú Chulainn, Louth
3rd St Joseph’s Dancers Team A, Omagh, Tír Eoghain

44A Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (Faoi 12)

1st Aisling Gallagher, Aoife Coffey, Éabha McCarthy, Jennifer Rae, Laura O’Sullivan, Maedbh O’Brien, Regan O’Shea, Sophie O’Shea, CCÉ, Cill Áirne, Spa, Sophie, Ciarraí
2nd Ailbhe O’ Callaghan, Aoife Doolan, Caragh O’Donoghue, Kayleigh O’Sullivan, Laoise McCarthy, Leagh O’Connor, Shona O’Brien, Sofia Browne, CCÉ, Kilcummin, Aoife, Ciarraí
3rd Ballynacargy, CCÉ, Ballynacargy, Westmeath

44B Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (12-15)

1st Abbie McGuire, Alison Pigott, Andrea Counihan, Aoibhe O’Sullivan, Ciara Foley, Cliona Doolan, Rebecca O’Leary, Sadbh O’Halloran, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí
2nd Ballynacargy, CCÉ, Ballynacargy, Westmeath
3rd Ailish Marrinan, Aoife Ferguson, Cora Griffin, Ella Nagle, Emma Hassett, Emma Linnane, Grace Fennell, Roisin Dunphy, CCÉ, Inis Cathaigh – St Mary’s HFL, An Clár

44C Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (15-18)

1st St Joseph’s, Streamstown, Westmeath
2nd Aoife O’Donoghue, Ciara O’Donoghue, Grace O’Connor, Isabel Waters, Laura Fleming, Lauren Carey, Róisín O’Sullivan, Tegan O’Sullivan, CCÉ, Cill Áirne, Spa, Ciarraí
3rd Ballynacargy, CCÉ, Ballynacargy, Westmeath

44D Rince Seit, Mná / Full Set, Ladies (O18)

1st Áine Brosnan, Anna O’Connor, Clodagh Murphy, Erin Holland, Òrlaith Spillane, Shola Koschan, Shona Murphy, Siona Moynihan, CCÉ, Cill Áirne, Spa, Ciarraí
2nd Amy Flavin, Amy Sexton, Ciara O’Sullivan, Emma Fennell, Lauren Haugh, Maggie Smith, Nadine Pender, Tara Malone, CCÉ, Inis Cathaigh – St Mary’s HFL, An Clár
3rd Cuilmore, CCÉ, Cuilmore, Maigh Eo

18 | P a g e

45A Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (Faoi 12)

1st Ciara Callinan, Darragh O’Gorman, Diarmuid Garry, Grace Fennell, James Downes, Odhran Crowley, Rachel Townsend, Simone Considine, CCÉ, Inis Cathaigh – St John’s HFL, An Clár
2nd Aidan Hickey, Aisling Gallagher, Éabha McCarthy, Eoin Brosnan, Laura O’Sullivan, Maedbh O’Brien, Oran Lynch, Sophie O’Shea, CCÉ, Cill Áirne, Spa,, Ciarraí
3rd Abbeyknockmoy, Abbeyknockmoy, Gaillimh

45B Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (12-15)

1st Áine O’Sullivan, Ciara O’Donoghue, Colm O’Connor, Dara Lisa McCarthy, Darragh Brosnan, Diarmuid O’Donovan, Lauren Carey, Oisín O’Sullivan, CCÉ, Cill Áirne, Spa, Ciarraí
2nd Aisling Kelly, Aoibhe Murphy, Cian Moroney, Cillian Nagle, Jayden Murray, Jimmy Kelly, Niamh Collins, Olivia Cizmarova, Rithim an Chláir – Ceim Óir, An Clár
3rd Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn Uí Cheallaigh, CCÉ, Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn. Uí Cheallaigh, Maigh Eo

45C Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (15-18)

1st Aoife O’Donoghue, Cian Lynch, Darragh Brosnan, Diarmuid O’Donovan, Isabel Waters, Laura Fleming, Pádraic Moynihan, Tegan O’Sullivan, CCÉ, Cill Áirne, Spa, Ciarraí
2nd Éabha O’Malley, Eoin O’Leary, Evan Roberts, Isabelle Vaughan, James Downes, Jennifer Collins, Lucy Shaughnessy, Nathan Downes, Rithim an Chláir, An Clár
3rd Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn Uí Cheallaigh, CCÉ, Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn. Uí Cheallaigh, Maigh Eo

45D Rince Seit, Measctha / Full Set, Mixed (O18)

1st Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn Uí Cheallaigh, CCÉ, Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn. Uí Cheallaigh, Maigh Eo
2nd Amy Sexton, Cathal Killeen, Conor Fennell, Emma Fennell, Eoin Killeen, Fergal Guinnane, Lauren Haugh, Maggie Smith, CCÉ, Inis Cathaigh – St John’s HFL, An Clár
3rd Aisling Moroney, Barry O’Gorman, Christopher Hanrahan, Éabha O’Malley, Eugene Donnellan, Isabelle Vaughan, Orlaith Reidy, Shane Reidy, Rithim an Chláir, An Clár

46F Rince Leathsheit Measctha / Half Set, Mixed (Faoi 18)

1st Cian Moroney, Éabha O’Malley, Isabelle Vaughan, Nathan Downes, Rithim an Chláir – Realt na Mara, An Clár
2nd Aaron Buckley, Gavin Cronin, Maeve O’Connor, Sarah Pigott, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí
3rd Cadhlagh De Brun, Cathal O Raghallaigh, Saidbh O Floinn, Sean O’Raghallaigh, Ardscoil Phádraig, John Dungan, Longford

46D Rince Leathsheit Measctha / Half Set, Mixed (O18)

1st Aisling O’Connor, Conor Coffey, Niamh McSweeney, Patrick O’Callaghan, CCÉ, Kilcummin, Ciarraí 2nd Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn Uí Cheallaigh”A”, CCÉ, Cr. an Choisdellibhe/Roisin Bn. Uí Cheallaigh “A”, Maigh Eo
3rd Aisling Moroney, Christopher Hanrahan, Orlaith Reidy, Shane Reidy, Rithim an Chláir, Ar Clár

19 | P a g e

47L Rince Seit, Measctha, Os cionn 35 / Full Set, Mixed, O35 (O35)

1st Bunbrosna, Bunbrosna, Westmeath
2nd Ann Marie Hickey, David O’Riordan, Margaret Twomey, Marie O’Callaghan, Marie O’Donovan, Philip O’Connor, Seamus McMahon, Timmy O’Sullivan, CCÉ, Kilcummin,, Ciarraí
3rd Ailish Lorrigan, Brian Cooney, Francie Daly, Joe Keane, Marie Kellegher, Mary Cooney, Maura Falsey, Tom Cuddihy, Lissycasey – Rincóirí an Chláir, An Clár

48A Rince ar an Sean-Nós (Faoi 12)

1st Jayden Murray, Mullagh, An Clár
2nd Tom Cullen, CCÉ, Drumsna, Liatroma
3rd Sarah Gleeson, CCÉ, Loughmore, Tiobraid Árann

48B Rince ar an Sean-Nós (12-15)

1st Gavin Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár
2nd Dean Ó Tuathail, CCÉ, Admiral Brown, Maigh Eo
3rd Ceara NicDhiarmada Nic Oireachtaigh, Glenamaddy, Gaillimh

48C Rince ar an Sean-Nós (15-18)

1st Conor Fennell, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár 2nd Catherine Cullen, CCÉ, Drumsna, Liatroma 3rd Kai O’Sullivan, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár

48D Rince ar an Sean-Nós (O18)

1st Eoin Killeen, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár 2nd Seán Browne, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár 3rd Rían Ó Síoradáin, CCÉ, Paddy Killoran, Sligeach

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

1st Fiachra Willoughby, CCÉ, Tuaisceart Loch Garman, Loch Garman 2nd Sally Duggan, CCÉ, Ormond, Tiobraid Árann
3rd Fianna McShane, CCÉ, Coalisland Clonoe, Tír Eoghain

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

1st Cíanna Ní Cormaic, CCÉ, Corcaghan, Muineachán

2nd Áine Déiseach, CCÉ, Cloch na gCoillte, Corcaigh 3rd Aileen Ní Riain, CCÉ, Dhúiche Sheoigheach, Gaillimh

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

1st Luisne Déiseach, CCÉ, Cloch na gCoillte, Corcaigh
2nd Dáithí Ó Laoire, CCÉ, Cora Finne, An Clár
3rd Cara Ní Cheallaigh, Old Omagh Road, Ballygawley, Tír Eoghain

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

1st Aoife Ní Chonaill, CCÉ, Trim, An Mhí
2nd Tadhg Ó Laoire, CCÉ, Cora Finne, An Clár 3rd Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

20 | P a g e

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

1st Aodhagán Ó Ríordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh 2nd Sinéad Ni Dhúlaing, CCÉ, Cr na hInse, An Clár 3rd Sadhbh Ní Shúirtáin, CCÉ, Garraí Eóin, Luimneach

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Rian Gleeson, CCÉ, Glenflesk, Ciarraí
2nd Ódhran O’Raghallaigh, CCÉ, Mullahoran, An Chabhán 3rd Diarmuid Pléimeann, CCÉ, Baile Ros Comáin, Ros Comáin

50B Storytelling (12-15)

1st Cara Hilley, CCÉ, Coalisland Clonoe, Tír Eoghain
2nd Aoife Ní Chonghaile, CCÉ, Baile Ros Comáin, Ros Comáin 3rd Dylan Corry, CCÉ, Inis Cathaigh, An Clár

50C Storytelling (15-18)

1st Saidbhb Ní Raghallaigh, CCÉ, Mullahoran, An Chabhán 2nd Muiris Ó Buitiméir, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh 3rd Patrick Mullooley, CCÉ, Átha Luain, Ros Comáin

50D Storytelling (O18)

1st Sonny Egan, CCÉ, Leac Snámha, Ciarraí 2nd Colin Urwin, CCÉ, Glinnte Aontroma, Aontroim 3rd Andrias Stack, Ennistymon, An Clár

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Tommy Ó Deargáin, CCÉ, Craobh an Ághasaigh, Ciarraí 2nd Áine Ní Dhubhlainn, CCÉ, Craobh Thrá Lí, Ciarraí 3rd Katelyn Hunt, CCÉ, South Sligo, Sligeach

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Saorlaith Nic Cionna, CCÉ, Baile Mhuineacháin, Muineachán 2nd Aoife Ní Chonghaile, CCÉ, Baile Ros Comáin, Ros Comáin 3rd Shaúna Ní Mhainín, CCÉ, Lios Breac-Longfort, Longford

51C Scéalaíocht (15-18)

1st Laoise Ní hÁinle, CCÉ, Joe Callaghan, Longford

51D Scéalaíocht (O18)

1st Ristéard Béimis, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh 2nd Michael O Grianna, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK
3rd Evin Ó Dunaigh, CCÉ, Irish Minstrels, Scotland, UK

21 | P a g e

 

***********************************************************************************************

An International Conversation on Online Teaching and Learning of Irish Traditional Music 

 

https://education.comhaltas.ie/

The Covid-19 pandemic brought about an unprecedented shift in the way we teach and learn Irish traditional music. As a forward-thinking organisation, Comhaltas invites teachers, students, parents and branches to reflect on the ways we have adapted to incorporate technology into the transmission of traditional Irish music in the past eighteen months. This survey takes 15 mins (approx.) to complete. The results will be used to identify what aspects of online classes (if any) were effective and to establish the current needs of teachers and students. This research can help us to meet the opportunities and challenges facing us in the coming years. All ideas are welcome. Your input will inspire new projects and inform future approaches to building resources for online and in-person classes.

Comhaltas Ceoltóirı́ Éireann, from its foundation in 1951, recognises that a focus on providing a comprehensive teaching and structured transmission framework is key to the effective development and promotion of our traditional Irish arts. Today, we have approximately 40,000 members in more than four hundred branches around the world. Comhaltas educational programmes aim to educate, develop and inspire students to achieve their full musical potential and provide them with the skills for enjoyment of music, song, dance and language. The mission of Comhaltas is to continue to enhance music education and to provide a pathway for further lifelong learning while developing a sense of preservation and promoting cultural identity.

Before Covid-19 Comhaltas held over 1,500 music classes for children and adults each week across every county in Ireland and in eighteen countries internationally. These classes offer instruction on all instruments within the tradition. Our branch network provides the focal point for community action. The Comhaltas branch class is more than simply the local music school: We provide a community environment that enhances learning while perfecting skills and developing an attachment and commitment to our rich cultural heritage that will stay with members throughout their lives. This project is co-ordinated by Comhaltas Facilitator for Education Structures Majella Bartley, and Dr. Robert Harvey.

To join the conversation and contribute your reflections and ideas for the future of online music learning, visit education.comhaltas.ie, or click the link below.

 

Link for Teachers Survey

https://www.surveymonkey.com/r/QYWW7B9

 

Link for Students Survey

https://www.surveymonkey.com/r/ZV8LJLM

 

Link for Parents Survey

https://www.surveymonkey.com/r/QYP3TJW

 

Link for Comhaltas Branches Survey

https://www.surveymonkey.com/r/QDH5RY3

 

***********************************************************************************
 

RTÉ Raidió na Gaeltachta

Press Release

Callout for entries for Seán Ó Riada Gold Medal Competition
Metal Reed instruments: Concertina, Box, Melodeon, Mouth Organ

The competition for the Seán Ó Riada Gold Medal 2021 is now open for entries, and this year’s competition is for metal-reed instruments – accordion, melodeon, concertina and mouth organ. The closing date for entries is 15 October 2021.

Competition organiser Peadar Ó Riada said:

“This is a very special year for the competition, as we commemorate fifty years since Seán’s death in 1971. The winner of the 2021 competition will have the honour of having their name engraved on the medal in this very significant year.”

15 finalists will be chosen from all the entries, and invited to compete in the final early in the new year. The winner will be presented with the Seán Ó Riada Gold Medal and €2500.

To enter the competition, musicians must:

Record 5 sets of tunes
(They can be recorded on computer or phone, studio quality is not required)
Upload them to www.cuireadhchuneoil.ie
Friday 15 October 2021 is final date for entries

Young Tipperary box player Keelan McGrath was the winner of the 2017 medal, the last time the competition was focused on this group of instruments. The competition rotates each year over a four-year cycle – fiddle, flute and whistle, pipes & harp and metal-reed instruments.

The finalists will be announced on the Cuireadh chun Ceoil programme live from the Éigse Dhiarmuidín festival on Friday 3 December at 7 pm, and after that Peadar Ó Riada will be playing some of the entries each week on the programme on RTÉ Raidió na Gaeltachta.

The competition is sponsored by RTÉ Raidió na Gaeltachta, Iontaobhas Fódhla, Gael Linn, Comhaltas Ceoltóirí Éireann, IMRO and the Rochestown Park Hotel.

–ENDS–

Seán Ó Riada: Comórtas do Bhonn Óir 2021 oscailte
Consairtín, bosca ceoil, mileoidean, orgán béil …

Tá an comórtas do Bhonn Óir Seán Ó Riada 2021 oscailte anois, agus beidh comórtas na bliana seo dírithe ar na huirlisí giolcaigh miotail, is iad sin an bosca ceoil, an mileoidean, an consairtín agus an t-orgán béil. Tá go dtí 15 Deireadh Fómhair ag ceoltóirí le cur isteach air.

Deir Peadar Ó Riada, riarthóir an chomórtais:

“Seo bliain thar a bheith speisialta don chomórtas, agus muid ag comóradh caoga bliain i mbliana ó cailleadh Seán. Onóir faoi leith a bheas ann don cheoltóir a mbeidh a n-ainm greanta ar bhonn 2021 gan dabht.”

Roghnófar 15 iomaitheoir ó na hiarrthóirí uilig le bheith san iomaíocht sa chraobh i dtús na bliana seo chugainn, agus bronnfar Bonn Óir Seán Ó Riada agus €2500 ar an mbuaiteoir.

Le cur isteach ar an gcomórtas, ba cheart do cheoltóirí:

5 phíosa/seit ceoil a thaifead
(is leor iad a thaifeadadh ar an ríomhaire/fón, ní caighdeán stiúideo atá i gceist)
Iad a uaslódáil go dtí an suíomh idirlín www.cuireadhchuneoil.ie
Dáta deiridh d’iarratais 15 Deireadh Fómhair 2021

Ba é an boscadóir óg as Tiobraid Árann Keelan McGrath a bhuaigh an comórtas seo an uair dheireanach go raibh an grúpa uirlisí seo i gceist, ceithre bliana ó shin.

Fógrófar na hiomaitheoirí a bheas sa chraobh ar an gclár Cuireadh chun Ceoil beo ó Éigse Dhiarmuidín, Dé hAoine 3 Nollaig ag 7 pm, agus ina dhiaidh sin beidh Peadar Ó Riada ag casadh cuid de na hiarrachtaí atá istigh ar an gcomórtas gach Aoine ar an gclár.

Is iad RTÉ Raidió na Gaeltachta, Iontaobhas Fódhla, Gael Linn, Comhaltas Ceoltóirí Éireann, IMRO agus Ostán Pháirc Bhaile an Róistigh na hurraitheoirí ar an gcomórtas.

–CRÍOCH—————————————————————————————–

RTÉ Raidió na Gaeltachta
24 Meán Fómhair 2021

Tuilleadh Eolais:
Caitríona Ní Bhaoill, Oifigeach Poiblíochta RTÉ Raidió na Gaeltachta
Caitriona.nibhaoill@rte.ie 086 8769585

 

******************************************************************

 

 


The Centre is open all year round Monday to Saturday from 10am to 5:30pm.

For more information: